GEDİZ’DE ENERJİ NAKİL HATLARI YER ALTINA ALINIYOR
İlçemiz Gediz’de görüntü kirliliğine neden olan ve daha kaliteli, kesintisiz bir hizmet sunulması amacıyla şehir içindeki elektrik şebekelerinin yer altına alınması ve köşk tipi trafo binası yapım çalışmaları başladı.

İlçemiz Gediz’de görüntü kirliliğine neden olan ve daha kaliteli, kesintisiz bir hizmet sunulması amacıyla şehir içindeki elektrik şebekelerinin yer altına alınması ve köşk tipi trafo binası yapım çalışmaları başladı.

İlçenin estetik yapısının değişmesi ve görüntü kirliliğinin ortadan kalkması noktasında önemli çalışmalar yürüten Gediz Belediyesi kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör temsilcileriyle yaptığı görüşmeler neticesinde yürütülen çalışmaları aralıksız sürdürüyor.

Konu hakkında açıklama yapan Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak; “İlçemiz Umurbey Mahallesi’nin tamamı, Sanayi Sitesi’nin tamamı ve Uluoymak Mahallesi’nin bir kısmında enerji nakil hatlarının yer altına alma çalışmaları Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. Budaksan yüklenici firması tarafından aralıksız devam ediyor. İlçemizde yeraltına alınacak olan enerji nakil hatları sayesinde abonelere eskisinden daha kaliteli, kesintisiz ve güvenli elektrik enerjisi sağlanabilecek. Görüntü kirliği zaman zaman da tehlike arz eden elektrik hatları, modern bir kente yakışır şekilde görünüme kavuşacak. Yapılan çalışma ile ayrıca elektrik kaynaklı oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçilirken, elektrik telleri nedeniyle ağaç kesimleri sona erecek. Çalışmalar kapsamında vatandaşlarımızın gösterdikleri hassasiyet ve anlayış için teşekkür ediyorum.

Elektrik şebekelerinin yer altına alınmasının gerçekleşmesinde desteklerini esirgemeyen başta Kütahya Milletvekilimiz, K.İ.T Komisyonu Üyesi Ahmet Tan’a, AK Parti İl Başkanımız Mustafa Önsay’a, AK Parti Gediz İlçe Başkanı Mehmet Erkan’a, Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. Kütahya İl Müdürü Kamil Uğur Mumcu, Yatırımlar ve Tesis Baş Müh. Ramazan Söyler, Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. Gediz İşletme Müd. Gökhan Aygut, Kamulaştırmadan Sorumlu Mesut Genç, Proje Tesis Baş Tkn. Ali Gözütok, Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. Gediz İşletme Baş Tkn. Hayrettin Dizman’a ve emeği geçen herkese şahsım ve Gediz Halkı adına teşekkür ediyorum " dedi.

Haberin Diğer Resimleri
  • Gediz Belediye Başkanlığı
  • Özyurt Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No : 4
  • Gediz/KÜTAHYA
  • Beyaz Masa
  • Tüm istek, şikayet ve önerileriniz için
  • 0274 412 44 44
Gediz Belediye Başkanlığı 2020 Tüm Hakları Saklıdır.
Beyaz Masa
e-Belediye
Canlı Yayın
Etkinlik Takvimi
Tümünü Gör