TÜBİTAK (İHA) YARIŞMASI’NDA GEDİZ TANITILDI
TÜBİTAK tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Serbest Görev İnsansız Hava Araçları (İHA) Yarışması Kütahyada başladı.

TÜBİTAK tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Serbest Görev İnsansız Hava Araçları (İHA) Yarışması Kütahya'da başladı.

Büyük Zafer'in 100. yılında TÜBİTAK tarafından Uluslararası Serbest Görev İnsansız Hava Araçları (İHA) Yarışması’nda İlçemiz Gediz tanıtımı yapıldı.

Büyük Zafer'in 100. yılı nedeniyle Altıntaş Zafer Havalimanı'nda düzenlenen 440 takım ve yaklaşık 3 bin 500 öğrenci başvuru yaptığı, Polonya'dan 2, Pakistan'dan da 1 takımın katıldığı yarışmada Gediz Belediye Başkanlığı’nca stant açılarak, ilçemizin kültürel değerleri ve yöresel lezzetleri tanıtıldı.

Açılış programına; Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı ve TEKNOFEST İcra Kurulu Başkanı Mehmet Fatih Kacır, Kütahya Valisi Ali Çelik, Kütahya Milletvekilleri Ahmet Tan, İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Protokol Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Yarışmacıların çalışmalarını inceleyerek Gediz Belediyesi standını ziyaret eden ziyaretçi ve katılımcılara, İlçemiz hakkında bilgi verilerek, Coğrafi işaret Tescil Belgeli Meşhur Gediz Tarhana çorbası ikram edildi.

 

Haberin Diğer Resimleri
  • Gediz Belediye Başkanlığı
  • Özyurt Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No : 4
  • Gediz/KÜTAHYA
  • Beyaz Masa
  • Tüm istek, şikayet ve önerileriniz için
  • 0274 412 44 44
Gediz Belediye Başkanlığı 2020 Tüm Hakları Saklıdır.
Beyaz Masa
e-Belediye
Canlı Yayın
Etkinlik Takvimi
Tümünü Gör