Gediz Belediyesinin Tepepınar Köyü sınırları içinde kurduğu Güneş Enerji Santrali (GES) projesi elektrik üretimine başladı.
Sözlerimizi yerine getirebilmek hem de sözümüz olmayan ve yapılması gereken yatırımları da ilçemize kazandırdıklarını belirten Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak; “Tepepınar Köyü sınırları içinde mülkiyeti belediyemize ait toplam 68 bin 300 metrekarelik mera alanına kurulan, yaklaşık 2 bin 500 konutun elektrik ihtiyacını karşılayabilecek güçte elektrik üretebilen 2935 kWe (3407,04KWP)’lık Güneş Enerji Santrali (G.E.S.) projesi tamamlanarak elektrik üretimine başladı. Burada üretilen elektrik enerjisi ile Gediz Belediye Başkanlığı’na ait hizmet alanlarında elektrik tüketim giderinin ciddi oranda karşılanması hedeflenmektedir. Kazandırdığımız proje ile kendi enerjisini üreten bir belediye olacağız ve belediyemizin bütçesine de önemli katkı sağlayacağız, ilçemize hayırlı olsun” dedi.