GEDİZDE DÜNDEN BUGÜNE DEPREM GERÇEĞİ VE ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER KONFERANSI DÜZENLENDİ
Gediz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü katkılarıyla, “Gedizde Dünden Bugüne Deprem Gerçeği ve Alınması Gereken Önlemler” konulu konferans düzenlendi.

Gediz Sağlık Hizmetleri MYO Öğretim Üyesi Öğr.Gör.Dr. Yusuf Güner moderatörlüğünde Afyon Kocatepe Üniversitesi Deprem Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Çağlar Özkaymak, Afyon Kocatepe Üniversitesi Deprem Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yard. Prof Dr. İbrahim Tiryakioğlu'nun sunumlarıyla,Mehmetçik Ortaokulu’nda gerçekleştirildi.

“Gediz'de Dünden Bugüne Deprem Gerçeği ve Alınması Gereken Önlemler” konulu konferans; Gediz Kaymakamı Hakan Alkan, Gediz Belediye Başkan Yardımcısı Şule Bilgili, Gediz Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili  Öğr.Gör. Melahat Aydıner,  Gediz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Öğr.Gör. Ahmet Yiğit Palas, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bahadur, İlçe Emniyet Müdürü Halil Konca, İlçe Jandarma Komutanı Jan. Üsteğmen İsmail Yalçın, İlçe Daire Amirleri, Okul Yöneticileri, Öğretmenler, STK Temsilcileri, Belde Başkanları, Mahalle ve Köy muhtarları, İnşaat Firma sahipleri, AFAD gönüllüleri gibi farklı kesimden temsilcilerin katılımlarıyla gerçekleşti.

28 Mart 1970’de yaşanan Gediz Depremi ile ilgili veriler görselleriyle birlikte paylaşıldı. 6 Şubatta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremde yaşanılanlara da vurgu yapılan Konferans’ta deprem öncesi, deprem esnası ve deprem sonrasında yapılması gerekenler ve alınacak önlemler hususunda bilgilendirmeler yapılarak, program sonunda panelde sunum yapan öğretim üyelerine hediyeleri takdim edildi.

Haberin Diğer Resimleri
  • Gediz Belediye Başkanlığı
  • Özyurt Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No : 4
  • Gediz/KÜTAHYA
  • Beyaz Masa
  • Tüm istek, şikayet ve önerileriniz için
  • 0274 412 44 44
Gediz Belediye Başkanlığı 2020 Tüm Hakları Saklıdır.
Beyaz Masa
e-Belediye
Canlı Yayın
Etkinlik Takvimi
Tümünü Gör