Belediye olarak çevreci ve gelir getirici yatırımlara önem verdiklerini söyleyen Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak,“ Tepepınar Köyü sınırları içinde mülkiyeti Gediz Belediyesine ait olan toplam 68.300 m2 mera alanında kuracağımız, 64,841.000 TL maliyeti olan Güneş Enerji Santrali’nin 03.02.2023 tarihinde ihalesi yapıldı. I.P.C. Mühendislik Elektrik Elektronik San.Tic.Ltd. Şti. ile 15.03.2023 tarihinde sözleşme imzalayıp, yer teslimini yaptık. Belediyemize ciddi gelir getirecek olan Güneş Enerji Santrali (G.E.S.) Gediz’imize Hayırlı olsun” dedi.