ÖĞRENCİLERİMİZE DENEME SINAVI HEDİYE EDİYORUZ
Gediz Belediyesi, öğrencilere destek olmak amacıyla ilçe genelindeki okullarda deneme sınavları düzenlemeye devam ediyor.

Gediz Belediyesi, öğrencilere destek olmak amacıyla ilçe genelindeki okullarda deneme sınavları düzenlemeye devam ediyor.

İlçenin geleceğine yönelik yaptığı vizyon projelerinin yanı sıra eğitim çerçevesinde yürüttüğü yatırımlara devam eden belediyemiz; Liselere Giriş sınavı (LGS) ve Temel Yeterlilik Sınavı (TYT)’ye hazırlanan 8. ve 12. sınıf öğrencileri için Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde ücretsiz deneme sınavları yapılacaktır.

Konu hakkında açıklama yapan Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak; “Gençlerimizin yanında olmaya, eğitime destek vermeye devam ediyoruz. Bu çerçevede düzenlediğimiz ve düzenleyeceğimiz ücretsiz deneme sınavları ile öğrencilerimiz kendilerini hem test etme imkânı bulacak hem de sınav streslerini azaltacaklar” dedi.

TYT Deneme Sınavı 22 Kasım 2023 Çarşamba, LGS Deneme Sınavı 23 Kasım 2023 Perşembe günü düzenlenecektir. Deneme sınavlarında ilçemizde ilk üçe girenler Gediz Ilıca Termal Tatil Köyü’nde 1 gece ücretsiz konaklama, okulunda ilk üçe girenler ise Gediz Ilıca Termal Tatil Köyü Sosyal Tesislerine 1 gün ücretsiz giriş imkânı kazanacaktır.

  • Gediz Belediye Başkanlığı
  • Özyurt Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No : 4
  • Gediz/KÜTAHYA
  • Beyaz Masa
  • Tüm istek, şikayet ve önerileriniz için
  • 0274 412 44 44
Gediz Belediye Başkanlığı 2020 Tüm Hakları Saklıdır.
Beyaz Masa
e-Belediye
Canlı Yayın
Etkinlik Takvimi
Tümünü Gör