BAŞKAN AKÇADURAK’TAN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI;

Engelli olmak bireysel bir sorun olmayıp sosyal boyutlarıyla herkesi yakından ilgilendiren ve ancak tüm bireylerin ortak çabası ile çözülebilecek bir sorundur. Engelli vatandaşlarımıza farklılıklarını hissettirmeden normal hayat standardını temin etmek an
Facebook Twitter Google+

Engelli olmak bireysel bir sorun olmayıp sosyal boyutlarıyla herkesi yakından ilgilendiren ve ancak tüm bireylerin ortak çabası ile çözülebilecek bir sorundur. Engelli vatandaşlarımıza farklılıklarını hissettirmeden normal hayat standardını temin etmek ancak toplumsal duyarlılıkla mümkündür.

Vatandaşlar olarak engelli kardeşlerimizle birlikte yaşadığımızı unutmayarak onların haklarını tüm alanlarda gözetmek ve tüm girişimlerinde kendilerine destek olarak, hayatın daha da içinde olmalarını sağlamaktır.

Unutmamalıyız ki, engelli olmak kişinin tercihi değildir ve her birey bir engelli adayıdır. Onların yaşam şartlarının iyileştirilmesi her duyarlı vatandaşın önceliği olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Engelliler Haftası’nın engellilerin sorunlarına yönelik toplumsal farkındalığı ve hassasiyeti arttırmasını temenni ediyor, engellilerimize ve ailelerine sağlık, mutluluk ve huzurlu bir yaşam diliyorum.

Muharrem AKÇADURAK

Gediz Belediye Başkanı

İLGİLİ RESİMLER