GEDİZ BELEDİYESİ İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ ENVANTERİNDE BULUNAN ARAÇLARIN TAMİR ve BAKIMLARI YAPILARAK YENİLENDİ

Gediz Belediyesi itfaiye ile ilgili olaylara kısa sürede ve etkili bir şekilde müdahale etmek amacıyla İtfaiye Müdürlüğü envanterinde bulunan araçları, yaptığı bakım ve onarım çalışmalarıyla yeniledi.
Facebook Twitter Google+

Gediz Belediyesi itfaiye ile ilgili olaylara kısa sürede ve etkili bir şekilde müdahale etmek amacıyla İtfaiye Müdürlüğü envanterinde bulunan araçları, yaptığı bakım ve onarım çalışmalarıyla yeniledi.

Konu hakkında bilgi veren Gediz Belediye Başkanı Dr. Mehmed Ali Saraoğlu; “Halkımızın can ve mal güvenliği için çalışan itfaiyemizi daha güçlü kılmak adına mevcut imkânlarımız ile yapılan bakım ve onarım çalışmalarıyla İtfaiye Müdürlüğümüzü daha kaliteli hale getirmek ve hizmet yelpazesini genişletmek planlanmıştır. Arasözlerin dar alanda manevra kabiliyetinin artması için 10 tekerden dingilleri kesilerek 6 tekere düşürülmüştür. Pompalar yüksek basınçlı pompalara dönüştürülerek, tüm arazözlere köpüklü sistem uygulanıp, su kazanları yenilenmiştir. Merdivenlerin bakımları yapılarak, deforme olanlar yenilenmiştir. Ayrıca çıkrık sistemleri yenilenmiştir. Araçların yılların vermiş olduğu deformeler giderilerek genel bakımları (motor, fren, elektrik aksamı, hidrolik sistemleri) yapılmıştır. 112 kaza kurtarma aracımızın restorasyonu yapılarak, köpüklü yangın söndürme sistemi uygulanıp, kaza kurtarma ekipmanlarının bakımları da yapılmıştır. Tüm araçların yangınlarda ve kazalarda kullanılan aydınlatma sistemleri teknolojiye uygun olarak yenilenerek, araçlarımız boyanmıştır.

Tamamlanan yenileme çalışmaları ile araçların verimliliği ve ekonomik ömrü artırılırken, olaylara müdahale kapasitesi de yükseltilmiş olundu. Halkımızın can ve mal güvenliği için çalışan itfaiyemizi daha güçlü hale getirmek adına mevcut imkânlarımız ile en iyisini yapmaya devam edeceğiz.

Yangın, kaza, doğal afet gibi olayların yaşanmaması en büyük dileğimizdir, yenilenen itfaiye araçlarımızın ilçemize hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

İLGİLİ RESİMLER