EKONOMİ BAKANI NİHAT ZEYBEKCİ GEDİZ’DE AÇILIŞA KATILDI

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Gediz Sosyal Hizmet Merkezi’nin açılışını yapmak için Gediz’e geldi.
Facebook Twitter Google+

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Gediz Sosyal Hizmet Merkezi’nin açılışını yapmak için Gediz’e geldi.

Açılış programına, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Şükrü Nazlı,  Prof. Dr. Vural Kavuncu, İshak Gazel, Ahmet Tan, Gediz Kaymakamı Avni Kula, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, Gediz Belediye Başkanı Dr. Mehmed Ali Saraoğlu, AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, AK Parti İlçe Başkanı Mesut Yörük, Kütahya AK Parti İlçe Başkanları, Gediz Belediye Başkan Yrd. Hakan Arpacı, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Gediz İlçe Yönetimi, AK Parti Gediz İlçe Kadın Kolları, AK Parti Gediz İlçe Gençlik Kolları, Gediz Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mesut Naci Cebecioğlu, Kütahya Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ömer Turhan, Mahalle ve Köy Muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Gediz Belediye Başkanı Dr. Mehmed Ali Saraoğlu; “Hükümetimizin, Devletimizin çok önemli yüzünü temsil eden kurumumuzun açılışını bugün gerçekleştiriyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti gerek coğrafyasında gerekse bütün dünyada örnek olan pek çok uygulamalara hayata geçirmiştir. Bugün itibariyle Hükümetimizin başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere yapmış olduğu gerek şehircilik gerek modern devlet kavramları bakımından düşünebilecek toplu konut uygulamaları, sanayileşme tesislerinin geliştirilmesi, ulaşımın Avrupa standartlarının üzerine çıkarılması konusunda çok büyük katkılar sağlamıştır. Biz bu çerçeve de bunu çok iyi hisseden ilçelerden birisiyiz. Bugün Kütahya 2004 şartlarında ele alınırsa milli gelirde % 150’ye varan bir ortalamanın üzerinde gelir artışı sağlamış çok önemli bir ilimizdir. AK Parti döneminde almış olduğumuz başta kamu yatırımları ve özel sektör yatırımları olmak üzere bu davaya, hizmete gönül veren başta Sayın Cumhurbaşkanımızı, Başbakanımızı ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Kütahya Milletvekili Ahmet Tan konuşmasında, “Gediz Sosyal Hizmet Merkezi’nin açılış programında buluştuk. İnşallah bu müdürlüğümüz yöremize, Kütahya’mıza, ilçelerimize iyi hizmetler vereceğine inandığımız bir hizmettir. 16 Nisan Türkiye’nin önemli dönüm noktalarından bir tanesidir. Özellikle son dönemlerde 2002 yılından beri yaptığımız şahsen bizim girmiş olduğumuz seçimlerle alakalı olmak üzere belki de en önemlisidir. Çünkü bu seçim artık Türkiye’nin içinde mevcut bulunduğu siyasi partilerle ilgili bir seçim değildir. Bu seçim Türkiye’nin geleceği ile alakalı bundan sonraki dönemde istikrarıyla alakalı olan bir seçimdir. 1970’li yıllardan itibaren konuşulan, zaman zaman gündeme gelen ve 2017 Nisan ayında gerçekleşecek olan önemli bir seçimdir. Kütahya’mızın çok ekmeğini yemiş, Kütahya da okumuş Sayın Bakanımıza memleketimize teşriflerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. İnşallah 16 Nisan da dualarınız hep birlikte el ele evet demeye davet ediyorum.” dedi.

Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir konuşmasında; “Bu güzel günde beraber olmanın mutluluğunu paylaşıyoruz. Sayın Bakanımızın üretimden, istihdamdan yana görüşlerini iş dünyamız hep birlikte Kütahya’mızla bir paylaşmışlardır. Gediz İlçemize hizmet getirecek olan yeni binamızı birlikte açacağız. Binlerce yıllık tarihimizi, kültürümüzü, bu kültürden oluşan medeniyetimizi bir kelimeyle ifade edecek olursam; zannediyorum ki en uygun kelime merhamet medeniyetiyiz demek düşecektir. Bu merhamet medeniyetinin günümüzdeki uzantısı olarak biz bir sosyal devlet ilkesi içerisinde hareket ediyoruz. Hem insanımıza hem de ülkemize gelen misafirlerimize sosyal devlet ilkesi çerçevesinde merhametin bütün boyutlarını göstermeye çalışıyoruz. Bugün açılışını yapacağımız hizmet merkezimiz de engelliler ve yaşlılarımız başta olmak üzere buradan devletin sosyal hizmet kanadındaki bütün çalışmaları vatandaşımızın ayağına getirilerek güzel bir binada sunma imkânına kavuşacağız. Şimdiye kadar il merkezinden alınan 10 km’lik bir mesafeden alınan bir hizmet Gedizli’mizin ayağına gelmiş olacak. Yalnızca Gediz’imize de değil bundan sonra da şaphane ve pazarlara da burası hizmet verecek. Gedizli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci konuşmasında; “Kütahya denilince, Kütahya’ya davet edilince kelimenin yarısında tabi ki hemen gelirim diyorum. Kütahyalılarla olmaktan, sizlerle olmaktan gurur duyuyorum.

Türkiye 2002 yılında dünyanın 22. büyük ekonomisi iken bugün dünyanın 16. büyük ekonomisi oldu. Dünya da yukarı giderken Türkiye dünyadan daha fazla yukarı gitti. 2016 yılı sonu dahil Türkiye ortalama olarak %5.6 büyüdü ve burada da dünyada ilk 5’te yer aldı. 3500 dolarlık milli gelirini Türkiye bugün 11.000 dolara çıkardı. Şuanda Avrupa’nın 6. büyük ekonomisi Türkiye’dir.

İlelebet koalisyonlara mahkum olan bir Türkiye’deyiz şuanda. Önümüzde 16 nisan referandum seçimleri var. Bu AK Parti, CHP, MHP meselesi değil, bu milli bir meseledir. İşçi kardeşimizin, memurumuzun, doktorumuzun, emeklimizin, belediye başkanının, valinin, kadınlarımızın, hepimiz meselesidir. Türkiye bir hastalıktan kurtulacak. Türkiye bugüne kadar başına gelen tüm belaların bir sebebi olan bir hastalıklı yapıdan kurtulacak. Bunu da 16 Nisan da yapacak. Onun için sakın olan bir siyasi alana çekilmesine, o alanda tartışılmasına siz izin vermeyin. Bu milli bir meseledir, bu bir bağımsızlık meselesidir. Ekonomik anlamda bağımsızlığını kuramamış hiçbir ülke tam bir bağımsız sayılmaz. 16 Nisan’da yapılacak olan referandum da Türkiye kesintisiz istikrar kavuşacaktır. İster sağdan gelsin ister soldan gelsin kim gelirse gelsin kim gelirse gelsin tek başına iktidara gelecek. %50 ile gelen milli bir siyaset yapmak zorundadır. Uzlaşmacı siyaset yaparak milli bir düşünmek zorundadır. Mevzu bahis vatansa gerisi teferruattır.

2002 yılında sosyal yardım ve hizmetler için 1.6 milyar TL harcamış Türkiye Cumhuriyeti Devleti. 2016 yılı sonu itibariyle 45 milyar TL harcamıştır. Millete hizmetkâr olmak demek işte budur.

Burada açılışını yaptığımız güzel binamızda sosyal hizmetlerin etkin yürütülmesi için korunmaya muhtaçlara, engelli çocuklara ve kadınlara daha iyi hizmet verilmek üzere de bu merkezimiz inşallah daha hayırlı hizmetlere vesile olacaktır.” dedi.

Gediz Sosyal Hizmet Merkezi’nin açılışını yapan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci sosyal hizmet binasını gezerek bilgi aldı. Açılışın ardından Gediz Belediye Başkanı Dr. Mehmed Ali Saraoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Saraoğlu, günün anısına Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci’ye; Gediz Kültür Yayınlarından Gediz Ansiklopedisi’ni hediye ederek, Bakan Zeybekci Gediz’den ayrıldı.

İLGİLİ RESİMLER