BAŞKAN SARAOĞLU’NUN ÜÇ AYLAR VE REGAİB KANDİLİ KUTLAMA MESAJI :

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Yüce Peygamberimiz (S A V) bu aylarda “Allahım, Receb ve Şaban’ı bizim için bereketli eyle, bizi Ramazan ayına kavuştur” buyurarak dua ettiği ve bizim de dua etmemizi istediği bu günlerin diğer günlerden daha fazla rahmet
Facebook Twitter Google+

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Yüce Peygamberimiz (S A V) bu aylarda “Allahım, Receb ve Şaban’ı bizim için bereketli eyle, bizi Ramazan ayına kavuştur” buyurarak dua ettiği ve bizim de dua etmemizi istediği bu günlerin diğer günlerden daha fazla rahmet ve mağfiret yüklü olduğuna işaret etmektedir.

Yüce Mevla, bugünlerde kendisinin engin rahmetine iltica eden, kullarının özde yakarışlarına af ve mağfireti ile muamele edecektir. Bu aylarda yapılan tövbe ve dualar, kılınan namazlar, tutulan oruçlar, insanlara ve bütün mahlûkata karşı gösterilen güzel duygular, yapılan hayır ve hasenatlarla Ramazan ayına hazırlık Recep ayıyla başlar hale gelmiştir.

Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece Regaip Kandilini idrak etmiş olacağız. Recep ayının ilk cuma gecesi olan Regaip Kandili, Allah-u Teâlâ’nın kullarına birçok lütuf ve ihsanlarda bulunduğu, az ibadetlerine karşılık çok sevap verdiği, kıymeti ve değeri büyük, rağbet edilmesi gereken bir mağfiret ve rahmet gecesidir.

Bu vesile ile Mübarek üç aylar ve idrak edeceğimiz Regaip kandillinizi tebrik eder, Gediz’imize, ülkemize, milletimize, İslam Alemine ve bütün İnsanlık Alemine hayırlar, bereketler, barış ve huzur getirmesini Cenab-ı Hak (CC)’tan niyaz ederim"

 

İLGİLİ RESİMLER