DİYANET-SEN İLÇE DİVAN TOPLANTISINI GEDİZ GENÇLİK VE KÜLTÜR MERKEZİ’NDE YAPTI

Diyanet-Sen Kütahya Şube Başkanlığı İlçe Divan toplantısı Gediz Gençlik ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Facebook Twitter Google+

Diyanet-Sen Kütahya Şube Başkanlığı İlçe Divan toplantısı Gediz Gençlik ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Kur’an tilavetiyle başlayan divan toplantısına; Gediz Belediye Başkanı Dr. Mehmed Ali Saraoğlu, Diyanet-Sen Kütahya Şube Başkanı Nazif Kocaçoban, Diyanet-Sen Kütahya Şube Başkan Yard. Ülfet Balon, Ali Gümüş, Kadir Birlik, Numan Küçükçakır, Yüksel Adıgüzel, Osman Arslan, Gediz Diyanet-Sen İlçe Gediz Yönetimi Üyeleri, Merkezde ve Köylerde görev yapan sendika üyeleri katıldı.

Başkan Saraoğlu yapmış olduğu konuşmasında; “Camilerimizi din görevlilerimizden ayrı düşünmek mümkün değildir. Çünkü günün beş vaktinde camide bulunan, hatta zamanlarının çoğunu camide geçiren din görevlilerimiz, cami ile iç içe olmuşlar, adeta cami ile özdeşleşmişlerdir. Sadece camiye gelen cemaatle yetinmemiş görev yaptıkları yerlerdeki hastalar, çocuklar, yetimler, öksüzler, fakirlere de yakın ilgi göstermiş onların dertleriyle yakından ilgilenmişlerdir. Bu nedenledir ki; toplumda din ve sosyal hizmet gönüllüleri olarak çalışan Din Görevlilerimize gereken önemin verilmesi, birlik ve beraberliğimizin sembolü olan camilerimizin fonksiyonlarını, ferdi ve toplumsal hayatımızdaki yeri ve önemini daha iyi ortaya koyabilmek, yeni yetişen nesillerimiz üzerinde iletişimi sağlayabilirsek toplumumuzla Allah’ın bize vahiy ettiği hurafeden arınmış İslamiyet’i toplumumuza aktarabilirsek olumsuzluklar bir daha başımıza gelmeyecektir. Sizleri burada ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğumuzu ifade ediyorum. ”dedi

Program sonunda Diyanet-Sen Kütahya Şube Başkanı Nazif Kocaçoban, Başkan Saraoğlu’na Diyanet-Sen armalı kahve fincan takımı takdim etti.

 

 

İLGİLİ RESİMLER