ORMAN ve SU İŞLERİ BAKANI PROF. DR. VEYSEL EROĞLU, GEDİZ’DE TOPLU AÇILIŞ ve TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Kütahya ve İlçelerinde toplam maliyeti 134 Milyon TL’lik yatırımların açılış ve temel atma töreni için Gediz’e geldi.
Facebook Twitter Google+

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Kütahya ve İlçelerinde toplam maliyeti 134 Milyon TL’lik yatırımların açılış ve temel atma töreni için Gediz’e geldi.

Simav ve Pazarlar İlçesinin ardından Gediz’e gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun ilk durağı Gediz Zafer İlkokulu oldu. “Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında Zafer İlkokulunda fidan dikimi gerçekleştiren Bakan Eroğlu bir süre öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilere fidan dikme tavsiyesinde bulunan Bakan Veysel Eroğlu öğrencilerden başarılı olma sözü aldı. Zafer İlkokulunun ardından Gediz Belediyesi önünde gerçekleştirilen törene katılan Bakan Veysel Eroğlu burada Gedizlilere hitap etti.

Temel atma programına Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Parti Kütahya Milletvekilleri Şükrü Nazlı,  Prof. Dr. Vural Kavuncu, İshak Gazel, Ahmet Tan, Gediz Kaymakamı Avni Kula, Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez, Devlet Su İşleri Genel Müdürü Murat Acu, Meteoroloji Genel Müdürü İsmail Güneş, Milli Parklar ve Doğa Koruma Genel Müdürü Nurettin Taş, Kütahya İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Uğur, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Gediz Belediye Başkanı Dr. Mehmed Ali Saraoğlu, AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, Kütahya İlçe Belediye Başkanları, AK Parti İlçe Başkanı Mesut Yörük, Kütahya AK Parti İlçe Başkanları, Gediz Orman İşletme Müdürü Ramazan Balcı,  Gediz Belediye Başkan Yrd. Hakan Arpacı, İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Gediz İlçe Yönetimi, AK Parti Gediz İlçe Kadın Kolları, AK Parti Gediz İlçe Gençlik Koları, Mahalle ve Köy Muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Gediz Belediye Başkanı Dr. Mehmed Ali Saraoğlu; “Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu’nun deyimiyle bu ülkenin gururu, bu ülkeyi bir noktadan diğer bir noktaya taşıyan çok önemli görevler yapan aynı zamanda bir bilim adamı hürriyetiyle siyasete güç ve katkı sağlayan bir şahsiyet. Kendisine özellikle Gediz’e, Kütahya’ya ve tüm Türkiye’ye yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. 2002 öncesi cumhuriyet tarihi döneminde ilçemizde 2 adet göletlimiz vardı. Birisi Erdoğmuş Göleti diğeri ise Gümele Göletlerimizin sulaması eksikti. Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu’nun 2002’den 2017’ye kadar ki süreç içerisinde Gediz’imize 9 adet Gölet kazandırdı. Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu her yerde Kütahya’nın fahri bir hemşerisi olarak kendisini ifade etmekten gurur duymuştur. Önümüzdeki dönemde bu ülkenin istikrarı, bu ülkenin geleceği için siyasi kadroların talep ve temennileri ve yaptıkları gözden geçirilerek evet demeye hazırız.” Dedi.

AK Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan konuşmasında; “Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu Gediz’e en son 2003 yılında gelmişti. O dönemlerde de açılış ve temel atma törenleri için gelmişti. Bugün hem Çeltikçi Göleti hem de Gediz Göleti inşallah o bölgelerimize hizmet vermekteler. Özellikle 2002 yılında itibaren AK Parti döneminde sadece Kütahya olarak söylüyorum; Sayın Bakanımızın yapmış olduğu hizmetleri saymakla bitiremeyiz. Her gittiğimiz ilçede, her gittiğimiz köyde mutlaka bir eseri vardır. Bildiğiniz gibi önümüzdeki 16 Nisan’da bir referandum ve halk oylaması süreci yaşayacağız. Bu halk oylamasında hep beraber bir ve beraber olarak inşallah 17 Nisan sabahı Türkiye yeni bir güneşle yeni bir ışıkla tekrar uyanacağız. Biz bu memlekette artık istikrarsız dönemlerin, artık yıkılıp bozulan hükümetlerin olduğu dönemleri kapatmak istiyoruz. Cumhurbaşkanlığı sisteminde artık ülkemize bir istikrar gelecek. Bir sürü propagandalarla yanlış iftiralarla Cumhurbaşkanlığı sistemi karalanmaya çalışılıyor ama sizlerin basiretiniz, sizlerin ferasetiniz buna izin vermeyecek. Çünkü bu topraklar 15 Temmuz’da bu milletin gücünün nelere kadir olduğunu yaşadı ve bunu sizler gösterdiniz. Bütün ilçelerimizde bütün Türkiye’de milletimiz meydanlardaydı, tek devlet, tek millet, tek vatan, tek bayrak için meydanlardaydık. Hep beraber bu topraklarda yaşıyoruz. Biz 18 yaşındaki gençlerimize seçme ve seçilme hakkı veren bir süreç yaşayacağız. Fatih Sultan Mehmet Han İstanbul’u Fetih ettiğinde 21 yaşındaydı. Artık bu memlekette tekrar 18 yaşında Fatihler yetiştirmemiz lazım. Hep beraber güçlü bir ülkede yaşamak zorundayız.” dedi.

Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir yapmış olduğu konuşmada; “Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu ve kıymetli, çalışkan, fedakâr ekipleri sayesinde 134 Milyon Liralık yatırımın temel atması ve açılış programı için bizlere bu güzelliği yaşatıyorlar. Sayın Bakanım, Kütahya ilimiz sizleri bağrına basan bir tarzda, sizleri hemşeri kabul eden bir tarzda karşılığını gören hizmetleri sizden alıyor. Bu çalışmalarla güzel Kütahya’mız, Gediz’imiz gelecekte daha büyük gelirlere daha büyük bir geleceğe sahip olacak. Bizler sizlerin Kütahya’ya ilgisini çok yakından bildiğimiz için elimizden gelen çalışmayı yapıp sizlerin önderliğinde daha güzel bir Kütahya hazırlamak için gayret içerisindeyiz. Sizlerin bir gününüzü ayırarak 5 ilçemize ve il merkezimize ayırmış olduğunuz bu gün dolayısı ile ben bütün Kütahya adına şükranlarımı arz ederek saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım; Gediz halkına bir telgraf ile seslenerek; “Gediz İlçemizin için son derece önemli olan tesislerin temel atma ve açılış merasimini nazik davetiniz için teşekkür ederim. Temeli atılan projelerin en kısa sürede bitirilip hizmete girmesi temennisi ile hayırlı olmasını diliyor, tesislerin projelendirilmesinde ve inşasında emeği geçen herkesi içtenlikle tebrik ediyor, sizi ve Gedizli Vatandaşlarımızı en kalbi duygularla selamlıyorum.” diyerek hitap etti.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu konuşmasında; “Kütahya’nın fahri bir hemşerisi olarak sizlerle gurur duyuyorum. Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’ın selamlarını sizlere getirdim. İnşallah Sayın Başbakanımızla birlikte Kütahya’ya geleceğiz.

Bugün buraya kendisiyle dostluğumuz olan çok sevdiğim Gediz Belediye Başkanımız, Kütahya Belediye Başkanımız, Milletvekillerimiz ve İl Başkanımız ile temel atma ve açılış töreni yapmak için geldik.

Türkiye Genelinde olduğu gibi Gediz’de de önemli yatırımlar yaptıklarını belirten Bakan Veysel Eroğlu “2002 yılında DSİ Genel Müdürü olduğum dönemde Gediz’de sadece iki gölet bulunuyordu. Bunların inşaatları bile bitmemişti. Eski Türkiye’de bu tür yatırımlar 18 yılda zor bitirilirdi. Şimdi bu yatırımlar 18-19 ayda bitiriliyor. Toplu açılışlar gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu.

Kütahya’ya çok önem verdiğini ve kendisinin Kütahya’nın 5.milletvekili olduğunu ifade eden Bakan Veysel Eroğlu, Gediz’e 12 Milyon TL’lik yatırım müjdesi ile geldiklerini söyledi. Bakan Veysel Eroğlu; “ DSİ Tarafından Gürkuyu Üzümlü Barajı ile 2.940.000 m3 su biriktirilecek ve 8.170 dekar tarım arazisi sulanacak. Baraj ve sulaması tamamlandığında 8.373.596 TL’lik yıllık net gelir artışı sağlanacaktır. Orman Genel Müdürlüğümüz tarafından yeni orman yolları, sanat yapısı, orman yolları büyük onarım ve üst yapı, köprü yapımı, ağaçlandırma ve toprak muhafaza projeleri hayata geçirilecektir” dedi.

Milletimizin önüne bir sandık getirdik. 16 Nisan’da karar milletin. Artık hükümetlerimizin ömrü uzun sürecek. Artık Ekmek kuyrukları, benzin kuyrukları, ilaç kuyrukları sona erdi. Muhalefet çeşitli yalanlarla milletimizi kandırmaya çalışıyor. Milletimiz 16 Nisan’da bunlara gerekli cevabı verecektir” dedi.

Konuşmasında Gedizlilerden 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan Referandum için “Evet” sözü alan Bakan Eroğlu; “Güçlü Türkiye için, İstikrar için Evet diyoruz. Şimdi tamamen yürütme ile yasama ayrı olacak, daha güzel kanunlar oturarak tartışılarak kanunlaşacak. Karar yetkisi artacak. Herkesin 18 maddeyi okumasını istiyorum. Bu şekilde yürütmeyi tek hale getiriyoruz. 16 Nisan’da Söz de karar da sizin. İstikrar için rejimi değil, sistemi değiştireceğiz” şeklinde konuştu.

Bakan Veysel Eroğlu konuşmasının ardından orman köylülerine kullandırılan Gelir Getirici Tür ve Orköy Kredi Sertifikaları dağıtım merasimi gerçekleşti.

Gedizlilere 3 bin 500 adet çeşitli fidan dağıtım töreni gerçekleştirilerek Temel atma ve açılış töreninin ardından Bakan Veysel Eroğlu, Başkan Saraoğlu’nu makamında ziyaret ederek Gediz’den ayrıldı.

İLGİLİ RESİMLER