GEDİZ’DE, 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ve MİLLİ BİRLİK GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLENDİ
15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü etkinlikleri kapsamında ilçemizde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı kapsamında, TRT İstanbul Radyosu Sanatçısı İsmail Özkan’ın “Anlatılarla Millet Destanı” konseri düzenlendi.

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü etkinlikleri kapsamında ilçemizde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı kapsamında, TRT İstanbul Radyosu Sanatçısı İsmail Özkan’ın “Anlatılarla Millet Destanı” konseri düzenlendi.

Düzenlenen programa; Gediz Kaymakamı Hakan Alkan, Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, Cumhuriyet Başsavcısı Elif Sümeyye Madanoğlu, Gediz Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr. Mustafa Kavasoğlu, Gediz Sağlık Hizmetleri Yüksek Okulu Müdür Yrd.Öğr.Üyesi Ahmet Yiğit Palas,İlçe Jandarma Komutanı Jan. Teğmen Yaşar Türker, İlçe Emniyet Müdürü Halil Konca, AK Parti Gediz İlçe Başkanı Mehmet Erkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Fatih Aydınalp, İlçe Müftüsü Nurullah Koçhan, Gediz Belediye Başkan Yard. Şule Bilgili, İlçe Daire Amirleri, Belediye Meclis Üyeleri, Şehit Yakınları, Gaziler, STK Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Ellerinde Tük bayraklarıyla yaşlısından gencine Cumhuriyet Caddesi Belediye Meydanında toplanan vatandaşlar, 15 Temmuz’u yıllar geçse de unutmadıklarını ve unutturmayacaklarını bir kez daha gösterdi.

Saat 20:30 da Milli Birlik Yürüyüşü ile başlayan program, Mehter Takımı Konseri, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim Tilaveti yapılarak İlçe Müftüsü Nurullah Koçhan tarafından dua edildi.

Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak’ın konuşmasında; “15 Temmuz 2016 tarihinde Fetullahçı Terör Örgütü(FETÖ) tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimi, kahraman milletimizin cesareti, onurlu direnişi ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği sayesinde bertaraf edilmiş, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olarak tarihe geçmiştir.

Aziz milletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin hain darbe girişimi karşısında gösterdiği onurlu duruşun ve demokrasi zaferinin bugün 5. yıl dönümünü andığımız 15 Temmuz’u anmak ve Halkımıza unutturmamak için, çocuklarımıza ve gençlerimize aktarmamız gerekmektedir.

15 Temmuz; ülkemizi işgal etmeye kalkan hainlere karşı, halkın sokağa dökülerek; canı pahasına vatanına ve bayrağına sahip çıkma duygusunun destansı adıdır.

Aziz Milletimiz tarih sahnesine çıktığı günden beri hiçbir zaman boyunduruk altına girmemiş, hürriyeti söz konusu olduğunda tüm varlığıyla iradesine sahip çıkmış büyük bir millettir. Tarihimiz bunun şanlı örnekleriyle doludur.

15 Temmuz 2016 gecesi devletimize ve milletimize karşı başlatılan hain darbe girişimini, başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın darbeye karşı dik duruşu, halkımızın ve halkına silah doğrultmayı reddeden Türk Silahlı Kuvvetlerinin direnişiyle kazandık.

Türkiye Geçilmez sloganıyla Türkiye bayrağı, vatanı, devlet ve milletiyle tektir, bölünemez ve geçilemez. Türkiye’nin günümüz dünya düzeninde söyleyecek sözü ve haksızlıklara müdahale edecek kudreti bulunmaktadır. 15 Temmuz destanı, milletimizin azim ve kararlılığıyla, hain darbe girişimine karşı duruşuyla bunun vücuda gelmiş halidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere; vatan topraklarının bütünlüğü, devletimizin bekası, milletimizin birlik ve kardeşliği uğrunda canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimize de bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.” açıklamasında bulundu.

Gediz Kaymakamı Hakan Alkan’ın vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada; “15 Temmuz Destanını selamladığımız bu anlamlı günde; okunan hatm-i şerifleri, duaları, Kur’an-ı Kerim tilavetlerini şehitlerimizin ruhlarına hediye ediyor ve ezanımıza, bayrağımıza, bağımsızlığımıza sahip çıkan tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

Bugün buraya Milletimizin bu demokrasi zaferini kutlamak; kalpleri iman ve ülke sevgisiyle dolu olarak Vatan, Millet, Bayrak, İstiklal ve diğer bütün mukaddes değerleri uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi bir kez daha yâd etmek ve kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunmak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz.

15 Temmuz 2016 gecesi Türk Halkı, büyük bir özgürlük savaşı vermek zorunda kaldı. Başta Ankara ve İstanbul gibi Ülkemizin büyük illerinde olmak üzere,  Peygamber ocağı olarak gönlümüzde taht kuran Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin bünyesine sızmış bir grup FETÖ mensubu tarafından Vatana ve Demokrasiye, Milli İradeyle gelen hükümete karşı haince bir darbe girişimi yapılmıştır.

Ancak asil Milletimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın liderliğinde, Halkımızın ve demokrasinin, hukukun yanında yer alan kahraman güvenlik kuvvetlerimizin kararlı duruşu, vatanperver güvenlik güçlerimizin şanlı direnişi sayesinde bu işgal girişimini bertaraf etti. O kanlı günde Milletimiz, 251 şehit, 2000 den fazla gazi vermiştir.

Türkiye Geçilmez; Türkiye bayrağı, vatanı, devlet ve milletiyle tektir, bölünemez ve geçilemez, Türkiye’nin günümüz dünya düzeninde söyleyecek sözü ve haksızlıklara müdahale edecek kudreti bulunmaktadır.15 Temmuz destanı, milletimizin azim ve kararlığıyla, hain darbe girişimine karşı duruşuyla bunun vücuda gelmiş halidir.

Bu Aziz vatanı ve devletimizi bu ülkenin 82 milyonu olarak, Tek Millet bilinciyle müşterek bir ruhla hep birlikte koruyacağız…

Çok çalışarak, Yılmadan, sızlanmadan... Devlete - millete, birbirimize  sırt dönmeden… Geçmişin olumsuzluklarına takılmadan hep geleceğe bakarak…

Kendimize ve birbirimize güvenerek, ülkemizi ve milletimizi severek, Tarihimize, kültürümüze, ortak değerlerimize sahip çıkarak… Farklılıklarımıza saygı göstererek korumalıyız…

Birbirimizin ve ülkemizin - vatanımızın kıymetini bileceğiz... Farklılıklarımızın, kavga sebebi değil, bir zenginlik olduğunu kabul edeceğiz…

Daha güzel ve huzurlu bir Gediz, daha güzel daha huzurlu ve daha güçlü bir Türkiye için hep birlikte çalışacağız... ALLAH yardımcımız olsun…

Allah milletimizi hiçbir zaman zorda bırakmasın; Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın…

Bu duygu ve düşüncelerle, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Millî Birlik Günü’nün 5. yıldönümünde, Bağımsızlığımız ve demokrasimiz uğruna mücadele veren 15 Temmuz şehitlerimize ve tarih boyunca aynı ortak mukaddes değerlerimiz uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor; başta Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum.” açıklamasında bulundu.

Program; Gediz Belediyesi önündeki led ekrandan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarının yayınlanmasıyla devam etti.

TRT İstanbul Radyosu Sanatçısı İsmail Özkan’ın “Anlatılarla Millet Destanı” konseri düzenlenerek, Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak tarafından sanatçı İsmail Özkan’a plaket ve Gediz tarhanası takdim edildi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı kapsamında Cumhuriyet Caddesi Belediye Meydanı’nda bekleyen vatandaşlara Gediz Belediyesi tarafından çeşitli ikramlarda bulunuldu.

15 Temmuz Darbe girişiminin bir sembolü haline gelen ve darbe girişiminin kırılma anı olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın halkı meydanlara davet ediş saati olan saat 00:13'de ilçenin tüm camilerinden sela okunmasıyla Demokrasi nöbeti devam etti.

Haberin Diğer Resimleri
  • Gediz Belediye Başkanlığı
  • Özyurt Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No : 4
  • Gediz/KÜTAHYA
  • Beyaz Masa
  • Tüm istek, şikayet ve önerileriniz için
  • 0274 412 44 44
Gediz Belediye Başkanlığı 2020 Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım ve Yazılım :
Beyaz Masa
e-Belediye
Canlı Yayın
Etkinlik Takvimi
Tümünü Gör