GEDİZ’DE UÇKUNLARA KARŞI İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI
Gediz Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçemiz genelinde karasinek ve sivrisinek gibi uçkunlarla mücadeleye karşı ilaçlama çalışmaları başlatıldı.

Gediz Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçemiz genelinde karasinek ve sivrisinek gibi uçkunlarla mücadeleye karşı ilaçlama çalışmaları başlatıldı.

Gediz Belediyesi, vatandaşların rahat bir yaz dönemi geçirmesi için haşere mücadele çalışmalarını yılın 12 ayında sürdürüyor.

İlçe genelinde doğal hayat ve biyolojik dengeye uyumlu ilaçlarla sinek ve haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarının yürütüldüğünü belirten Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak; “Belediyemiz Veterinerlik İşleri Müdürlüğü kontrolünde yürütülen çalışmalar, karasinek ve sivrisinek gibi uçkunlarla mücadele bu yaz döneminde de devam ediyor. Ekiplerimiz, belirlenen program dâhilinde haftanın 6 günü ilçe merkezinde tüm sokak ve caddelerde ilaçlama çalışmaları yapıyor. Belediyemiz ilaçlama aracı ile gerçekleştirdiğimiz ilaçlama çalışması ile ilçe merkezinde uçkunların üremelerinin engellenmesini amaçlıyoruz. İlaçlama aracımız akşam 18.00-23.00 saatleri arasında karasinek, sivrisinek ilaçlaması yapıyor.

Öte yandan; Koronavirüs’le (COVİD-19) mücadelemiz ilçemizin her noktasında hijyen ve dezenfekte çalışmalarımız ile tüm hızıyla devam ediyor. Bahar aylarında başlayan karasinek, sivrisinek ve haşerelere karşı halk sağlığının korunması, yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve birçok bulaşıcı hastalığın kontrol altına alınması için ilaçlama çalışmalarımız belirlenen program dâhilinde devam edecektir. Vatandaşlarımızın daha rahat bir yaz mevsimi geçirmeleri için çalışmalarımız titizlikle tüm hızıyla sürecektir. ”Açıklamasında bulundu.

Haberin Diğer Resimleri
  • Gediz Belediye Başkanlığı
  • Özyurt Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No : 4
  • Gediz/KÜTAHYA
  • Beyaz Masa
  • Tüm istek, şikayet ve önerileriniz için
  • 0274 412 44 44
Gediz Belediye Başkanlığı 2020 Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım ve Yazılım :
Beyaz Masa
e-Belediye
Canlı Yayın
Etkinlik Takvimi
Tümünü Gör