GEDİZ’DE SOKAK HAYVANLARI İÇİN YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALAR TİTİZLİKLE TAMAMLANDI
İlçemizde sokakta yaşayan sevimli dostlarımız için belirli aralıklarla yapılan kısırlaştırma, aşılama, küpeleme ve kayıt altına alma işlemleri büyük bir titizlikle tamamlandı.

İlçemizde sokakta yaşayan sevimli dostlarımız için belirli aralıklarla yapılan kısırlaştırma, aşılama, küpeleme ve kayıt altına alma işlemleri büyük bir titizlikle tamamlandı.

Gediz Belediyesi ve Bakanlıkça ruhsatlı Denge Veterinerlik Firması ile imzalanan protokol kapsamında ilçemiz mahallelerinde yaşayan sokak hayvanları 5199 sayılı hayvanları koruma kanunu ve ilgili yönetmelikleri gereği düzenli aralıklarla toplanarak kısırlaştırma, aşılama, küpeleme ve kayıt altına alma işlemleri mobil araçta büyük bir titizlikle tamamlandı.

Hayvanların sağlıklı yaşam hakkının sağlanmasını amaçladıklarını ifade eden Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak; Sahipsiz Sokak hayvanlarının değişik hastalıkları barındırmasına karşın, gerçekleştirilen operasyonlarda hiçbir sokak hayvanı zarar görmedi. Gerçekleşen titiz çalışma sonucu sahipsiz sokak hayvanlarının kısırlaştırma, aşılama, küpeleme ve kayıt altına alma işlemleri sorunsuz bir şekilde tamamlandı.

Sokak hayvanlarının kısırlaştırma, aşılama, küpeleme ve kontrol altında tutulmasının önemine dikkat çeken Başkan Akçadurak; Gediz Belediyesi olarak bu güne kadar sokak hayvanları için pek çok uygulamayı hayata geçirdik, geçirmeye devam ediyoruz. Gediz’de Sokak hayvanlarımızın daha sağlıklı şekilde yaşamlarını sürdürmeleri için çalışmalarımız bundan sonra da büyük bir titizlikle devam edecektir. Onlar bize emanet onları sahipsiz ve şefkatsiz bırakmıyoruz.” açıklamasında bulundu.

 

Haberin Diğer Resimleri
  • Gediz Belediye Başkanlığı
  • Özyurt Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No : 4
  • Gediz/KÜTAHYA
  • Beyaz Masa
  • Tüm istek, şikayet ve önerileriniz için
  • 0274 412 44 44
Gediz Belediye Başkanlığı 2020 Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım ve Yazılım :
Beyaz Masa
e-Belediye
Canlı Yayın
Etkinlik Takvimi
Tümünü Gör