KAYMAKAM ÖNDER VE BAŞKAN AKÇADURAK,GEDİZ PAZARINDA İNCELEMELERDE BULUNDU
Gediz Kaymakamı Muhammet Önder ve Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak Gediz pazarında incelemelerde bulundu.

Gediz Kaymakamı Muhammet Önder ve Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak Gediz pazarında incelemelerde bulundu.

Gediz Kaymakamı Muhammet Önder ve Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, İlçemizde korona virüs (COVİD-19) tedbirleri kapsamında hafta içi kurulmakta olan Gediz Belediyesi Kapalı Pazar yerinde Cuma pazarında alınan önlemleri inceleyerek, pazarcı esnafına hayırlı işler temennisinde bulundular.

Konu hakkında açıklama yapan Başkan Akçadurak; “Tüm dünyada ve ülkemizde korona virüs (COVİD19) salgının yayılması ile alınan tedbirler kapsamında İlçemizde Cumartesi günleri kurulmakta olan Gediz Pazarı’nda yaşanan yoğunluktan dolayı vatandaşlarımızın güvenliği ve sağlığı için Gediz Pazarımız artık hafta içi Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri, giyim, oyuncak, zücaciye/nalburiye vb pazarcı esnafımız ise hafta içi Salı ve Perşembe günleri  09:00 ile 18:00 saatleri arasında kurulmaktadır. Bugünde pazarımızı ziyaret ederek alınan tedbirleri yerinde inceledik. Pazarcı esnaflarımızla görüşerek bilgi alışverişinde bulunduk. Vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek adına belediye olarak elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz ve tedbirlerimizi ilçe genelinde büyük titizlikle sürdürmeye devam ediyoruz.

Pazar yerinde alınan tedbirler kapsamında; her bir satış yeri arasında en az 3 metre mesafe olacak şekilde düzenlenirken, sebze ve meyvelerin tüketicilerce temas edilmeden, doğrudan pazarcı esnafı tarafından hijyen koşullarına uyularak satışının yapılması sağlandı. Ayrıca pazar yerinde çocukların ve 65 üstü vatandaşlarımızın girmemesi konusunda yoğun tedbirler alan belediye zabıta ekiplerimiz, denetimlerini yaparak esnaf ve vatandaşlarımıza gerekli uyarılarda bulunuyorlar. Vatandaşlarımızın sağlığının devamlılığı için İlçemiz pazar yerindeki yoğunluğu azaltmak adına aldığımız kararlar; Halkımızın daha iyi hizmet alabilmesi adına daha fazla gün açık kalmak koşulu ile yaşanan tehlikeye karşı güvenli alış veriş hizmeti sunuyoruz. Vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek adına belediye olarak elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz ve tedbirlerimizi ilçe genelinde büyük titizlikle sürdürmeye devam ediyoruz. Alınan tedbirlere vatandaşlarımızın büyük titizlikle uyduğunu gördük, İnşallah bu koronavirüs tehdidini de birlik, berberlik ve dayanışma içinde hep birlikte yeneceğiz, havaların ısınması mücadelemizde bizleri rehavete kaptırmasın, kurallara ilk günkü gibi uymaya devam edelim. Vatandaşlarımızdan tek isteğimiz maskesiz çıkmamaları ve sosyal mesafe kurallarına uymalarıdır. ” Açıklamasında bulundu.

Haberin Diğer Resimleri
  • Gediz Belediye Başkanlığı
  • Özyurt Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No : 4
  • Gediz/KÜTAHYA
  • Beyaz Masa
  • Tüm istek, şikayet ve önerileriniz için
  • 0274 412 44 44
Gediz Belediye Başkanlığı 2020 Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım ve Yazılım :
Beyaz Masa
e-Belediye
Canlı Yayın
Etkinlik Takvimi
Tümünü Gör